Sprawdź co nowego u nas!

NIOSĄCA ŻYCIE - Dar kobiecości - 16.05.2021r

Pierwsza Konferencja z Cyklu NIOSĄCA ŻYCIE pt. "Dar KOBIECOŚCI" już za nami... 

 

Wróćmy jeszcze na chwilę do minionych wydarzeń.

W niedzielę 16.05 miałyśmy przyjemność zaprosić Was na spotkanie, które było wnikliwą i fascynującą podróżą w głąb kobiecego serca. O poszukiwaniach swojego prawdziwego powołania oraz odkrywaniu kobiecej natury opowiadała nam Karolina i Magda z naszego Stowarzyszenia. 

Rozmawiałyśmy o PIĘKNIE kobiety zgodnej z zamysłem Serca Bożego. 

"Tylko czyste serce jest zdolne do prawdziwej miłości"

Słowami z listu kardynała Stefana Wyszyńskiego, które były wypowiedziane do dziewcząt polskich w 1968 roku na Jasnej Górze rozważałyśmy o stylu, który strzeże godności ciała i serca kobiety. 🌷🌷🌷

20.jpg

Kluczową postacią do poznania sekretu kobiecości była św. Joanna Beretta Molla... To właśnie przez jej historię życia zbliżyłyśmy się do najpiękniejszej Kobiety na świecie, która jest wzorem do naśladowania. Bogactwo formy i treści, można by rzec.

"Bóg powołał kobietę jako tą, która daje życie, opiekuje się każdym istnieniem i zawsze staje w obronie życia. Kiedy Pan powołuje, zawsze uzdalnia do tej roli w pełnej obfitości łask. Kobieta, doprawdy niezwykle obdarowana, dopracowana w każdym szczególe, posłana jest do dawania życia. Jednak, aby dawać, trzeba nauczyć się przyjmować, dlatego Ojciec postawił nam na przykład tą, która potrafiła przyjąć życie. Maryja."

 

A. Krawczuk "Bóg jest dawcą życia "

To Ona towarzyszyła nam podczas spotkania, w figurze Matki Bożej z Guadalupe - patronki kobiet brzemiennych. 

Pojawiły się także nasze świadectwa związane z zawierzeniem się Matce Bożej. 🥰

Margaretki 🌼, które zobaczycie na zdjęciach przypominały nam o subtelnej i delikatnej naturze kobiety, która NIESIE ŻYCIE.

4.jpg

Zwieńczeniem spotkania było wystąpienie i świadectwo ogromnej nadziei, miłości i wiary naszej koleżanki Justyny, która od ośmiu miesięcy NIESIE ŻYCIE pod swoim sercem. 

 

Cieszymy się z Waszej obecności i dziękujemy za Wasze refleksje podczas dyskusji. Był śmiech i łzy, radość i wzruszenie. Prawdziwie kobiece spotkanie tak wielu różnych kobiet, nieznanych choć bardzo sobie bliskich, których pragnienia serca wybrzmiały jednogłośnie.

 

Kobiecość, którą Pan Bóg włożył w serce każdej z nas odkrywamy każdego dnia. Tylko kiedy współpracujesz z Bożą Łaską, możesz doświadczyć pełni kobiecości, która niesie PIĘKNO, DOBRO i PRAWDĘ. 

Przeczytaj przemówienie kard. Stefana Wyszyńskiego, które zamieszczamy poniżej. Jak bardzo aktualne są te treści! Jak mocno potrzebujemy tej instrukcji, która jasno wyraża się o godności kobiety. 🙂

Czytaj je powoli i wyraźnie. Zatrzymaj się na dłużej w miejscu, które szczególnie dotyka teraz Twojego serca. Pozwól by te słowa mogły pracować... i 

Zostawiamy Ci poniższe pytania...

Jak dbasz o swoją kobiecość? Czy postrzegasz ją jako dar? 

Jeśli jesteś już u źródła, uraduj się i zarażaj swoją kobiecością inne kobiety. 

Pamiętaj, że słowa uczą ale przykłady pociągają. 😉

 

A może w odkrywaniu PIĘKNA pomogła Ci św. Joanna? 

 

Z radością przeczytamy o Twoim postrzeganiu Daru Kobiecości. Napisz do nas za pośrednictwem naszej strony, e-maila lub fanpage. Czekamy na twoją wiadomość! ✉

Magda s1.png
  • Czarny Facebook Ikona
  • Czarny YouTube Ikona